Lov na NDB v CLE282 • AmateurRadio.com

Je tu opět čas CLE. Toto je výzva pro všechny nováčky v poslechu NDB a váš konečný test schopnost příjmu střední frekvence. Dokážete splnit výzvu?

CLE‘s are’Co-ordinovaný lnaslouchání Ea NDB DXeři po celém světě zaměřují svůj poslechový čas na jeden malý výsek spektra NDB.

Je to zpět k normální činnosti s frekvenčním rozsahem 335,0–349.9 kHz.

Dobrým cílem pro všechny posluchače NA je YLD na 335 kHz v Ontariu. Poslouchejte, zda je zapnutý identifikátor CW horního postranního pásma 335,405 kHz. Věřím, že bude brzy vyřazena z provozu… doufám, že na to nepřijdu pozdě.

Při ladění NDB umístěte svůj přijímač v režimu CW a poslouchejte CW identifikátor NDB, který se opakuje každých několik sekund. Poslouchejte US NDB identifikátory přibližně o 1 kHz vyšší nebo nižší než publikovaná vysílaná frekvence, protože tyto majáky jsou modulovány 1020 Hz tón přibližně.

Například, ‘AA“ poblíž Fargo, ND, vysíláno dál 365 kHz a jeho horní postranní CW identifikátor byl naladěn na 366,025 kHz, zatímco jeho spodní postranní CW ident bylo možné naladit 363,946 kHz. Jeho USB tón byl ve skutečnosti 1025 Hz, zatímco jeho tón LSB byl 1054 Hz.

Často bude jedno postranní pásmo mnohem silnější než druhé, takže pokud neslyšíte první, zkuste poslouchat na druhém postranním pásmu.

Kanadské NDB mají normálně pouze USB tón, obvykle velmi blízký 400 Hz. Mají také dlouhou pomlčku (keydown) za identifikátorem CW.

Všechny NDB slyšené v Severní Americe budou uvedeny v seznamu databáze RNA (aktualizováno denně), zatímco ty, které bylo slyšet v Evropě, lze nalézt v databáze REU. Majáky slyšené mimo tyto regiony lze nalézt v RWW databáze.

Od organizátorů CLE přichází následující informace o CLE:

Ahoj všichni

Zde jsou úplné podrobnosti o této víkendové koordinované poslechové akci.
Je otevřena pro každého, včetně nováčků CLE:

Dny: pátek 22. července – pondělí 25. července

Časy: Začátek a konec v poledne vašeho MÍSTNÍHO času

Rozsah: 335,0 – 349,9 kHz


Ať jste kdekoli, připojte se k nám a zaznamenejte NDB, které můžete jednoznačně identifikovat a které jsou uvedeny v tomto frekventovaném frekvenčním rozsahu (zahrnuje 335,0 kHz, ale ne 350 kHz) plus jakékoli UNID, na které tam narazíte.

Velmi krátké a velmi dlouhé protokoly jsou vítány (dobré jsou i mezi nimi!)

Odešlete svůj protokol CLE na Seznam, nejlépe jako prostý textový e-mail (ne v příloze) s „CLE282 FINAL“ v předmětu.

Ukažte prosím na KAŽDÉM ŘÁDKU svého deníku:


# Datum (např. ‘2022-07-23′ nebo jen den č. ’23’) a UTC (den se mění v 00:00 UTC).


# kHz (
Nominální zveřejněná frekvence majáku)

Pokud to neznáte, navštivte:

https://rxx.classaxe.com kde najdete všechny podrobnosti.

# ID hovoru.

Ukažte tyto hlavní položky NEJPRVE na každém řádku, před ostatními volitelnými podrobnosti, jako je poloha, vzdálenost atd. Pokud posíláte nějaké dočasné protokoly v průběhu akce zašlete také svůj „FINÁLNÍ“, vyplňte jej.

Vždy udělejte svůj záznam zajímavým pro každého tím, že poskytnete podrobnosti o místě poslechu a krátké podrobnosti o přijímačiantény atd., které jste používali.


Zašleme obvyklé ‘Nějaké další záznamy?’ e-mail v úterý asi v 19:00 UTC, abyste mohli zkontrolovat, zda byl váš protokol nalezen v pořádku.
Ujistěte se, že váš log dorazil na Seznam nejpozději do středy 27. července 08:00 UTC. Pak budeme doufat
dokončete dosažení kombinovaných výsledků během jednoho nebo dvou dnů.


Všechny informace týkající se CLE můžete zkontrolovat na stránce CLE


http://www.ndblist.info/cle.htm


Obsahuje odkaz na seznamy uchazečů pro událost z databáze Rxx.

dobrý poslech

Brian a Joachim

(koordinátoři CLE)

————————————————– —————–

Od: Brian Keyte G3SIA ndbcle’at’gmail.com

Místo: Surrey, jihovýchodní Anglie (koordinátor CLE)

————————————————– —————–

(Připomenutí: Pokud si přejete, můžete pro své protokoly použít vzdálený přijímač s uvedením jeho umístění a vlastníka – s jejich svolením, pokud je to vyžadováno.

Vzdálený posluchač NESMÍ také používat jiný přijímač, ať už místní nebo vzdálený, k získání dalšího protokolování pro stejný CLE)

Tyto poslechové události slouží několika účelům. ony

• určit, po celém světě, které majáky jsou skutečně v provozu a ve vzduchu, takže nově přepracované Rxx online databáze lze udržovat aktuální

• celosvětově určit, které majáky jsou mimo provoz nebo ztichly od posledního CLE pokrývajícího tento rozsah


• bude indikovat stav podmínek šíření na různých účastnických místech


• vám poskytne informace o tom, jak dobře funguje váš LF/MF přijímací systém


• poskytnout účastníkům zábavnou, ale zároveň náročnou aktivitu, aby si udrželi své poslechové dovednosti vypilované

Konečné podrobnosti lze nalézt na Webová stránka NDB Lista celosvětové výsledky pro každého účastníka tam budou zveřejněny několik dní po akci.

Skupina seznamu NDB je skvělým místem, kde se můžete dozvědět více o „Umění NDB DXingu“ nebo se setkat s dalšími DXery ve vašem regionu. Je tam k dispozici mnoho dobrých informací a noví členové jsou vždy velmi vítáni. Stejně tak můžete sledovatnízké výsledky ostatních účastníků CLE z noci na noc, protože propagace je vždy aktivním tématem diskuse.

Abyste se mohli účastnit CLE, nemusíte být členem NDB List a všechny zprávy, bez ohledu na to, jak malé jsou, mají pro organizátory velkou hodnotu.

Pamatujte – ‘První’ záznamy jsou vždy VELMI vítány!

Zprávy mohou být zaslány skupině NDB List Group nebo e-mailem koordinátorovi CLE, Brianu Keytemu (G3SIA), jehož adresa je uvedena výše. Pokud jste členem skupiny, všechny konečné výsledky budou také zaslány e-mailem a zveřejněny tam.

Prosím… vyzkoušejte CLE… a pak nám dejte vědět, jaké NDB lze slyšet z vaší lokality! Vaše zpráva může být poté přidána do celosvětové databáze, aby byla stále aktuální.

Bavte se a dobrý lov!

Leave a Comment